LVI 2029135 - LATTIALÄMMITYSPUTKI DANFOSS 20×2 mm 400m

2,68  (alv 25,5%) M

Voit pyytää ostoskorin sisällöstä tarjouksen, mikäli se sisältää vähintään 3 eri tuoteriviä ja on summaltaan 300 euroa tai enemmän. Kerää ostokset koriin ja valitse kassalla maksutavaksi tarjouspyyntö.

LVI-koodi: 2029135 Toimittaja: DANFOSS OY AB Valm. koodi: 088X0961 EAN: 5702425135750 Osasto:

Kuvaus

Muoviputki 20 x2 mm 400m

Danfossin PEX-a-lattialämmitysputki on joustava ja korkealaatuinen EVOH-happisulullinen putki. Putken kerrokset on kiinnitetty lujasti toisiinsa tuotantoprosessin aikana. Putkea voidaan taivuttaa kylmänä helposti ilman erikoistyökaluja, mikä vähentää liitoksia ja asennusaikaa.

EVOH-happidiffuusiosulku koostuu etyleenivinyylialkoholikopolymerikerroksesta, joka estää hapen pääsyn putken läpi lämmitysverkostoon ja estää siitä johtuvan metalliosien korroosion pidentäen koko asennuksen käyttöikää. 5-kerroksinen PEX-a-putki on valmistettu ristisilloitetusta polyeteenistä ja valmistettu peroksidimenetelmällä, hapen diffuusiosululla, eurooppalaisen standardin EN 1264-4 vaatimusten mukaisesti. Putken ristisilloitusaste > 70 % ISO 15875: n mukaan.