Kumiluistiventtiili AVK 06/30 DN 65, PN10/16

LVI 3833042

385,03  (alv 25,5%)

Ei noutoa myymälästä

Kumiluistiventtiiliä käytetään laajalti vesihuollossa sekä rakennusten LVI-järjestelmissä. Se on erinomainen valinta myös teollisuuden prosessiputkistoihin ja palovesilinjoihin, kuten sprinklerijärjestelmiin, joissa tarvitaan luotettavaa sulkua ja tiiviyttä veden virtauksen hallintaan.

AVK:n kumiluistiventtiilien joka yksityiskohta on suunniteltu turvallisuutta ajatellen. Luisti on täysin vulkanoitu AVK:n omalla EPDM-kumiyhdisteellä, joka on hyväksytty juomavedelle. Luistin luja rakenne, kumin kyky palautua muotoonsa ja kaksoissidoksinen vulkanointiprosessi tekevät luistista erittäin kestävän. Karan kolminkertaisen tiivistejärjestelmän, kestävän karan ja täydellisen korroosionsuojan ansiosta venttiili toimii äärimmäisen luotettavasti.
Ominaisuudet:
Kiinteä, integroitu luistimutteri estää tärinää ja takaa pitkän käyttöiän.
Täysin vulkanoitu kumiluisti juomavesihyväksytyllä EPDM kumilla.
Suuri kartiomallinen reikä luistissa edesauttaa puhdistumista ja estää lian kertymistä.
Karassa kiinteä luistin pysäytinrengas, valssatut kierteet ja materiaaliltaan ruostumatonta terästä.
Kolminkertainen karan tiivistesarja, jossa NBR-ylätiiviste, polyamidinen laakeri neljällä NBR O-renkaalla ja EPDM-kuminen tivistemansetti.
Kannen pultit ruostumattomasta teräksestä on upotettu ja suojattu tiivistemassalla ja niitä ympäröi kannentiiviste.
Täysaukko.
Alhainen käyttömomentti.
Epoksipinnoitettu DIN3476 osa1 ja EN14901 mukaisesti, GSK hyväksytty.

Tuotetiedot

Tuotekoodi
3833042
LVI-numero
3833042
Valmistajakoodi
06-065-30-0146499
EAN
5712206125375

Toimittajan tiedot

Toimittaja
AVK Finland Oy
Tuotemerkki
AVK
Tuotesarja
06/30
Tarkenne
DN 65, PN10/16